Metalo tekinimas tai labiausiai paplitęs konstrukcinių medžiagų apdirbimas pjovimo būdu. įvairiais tekinimo peiliais pjaunami ruošinių išoriniai ir vidiniai paviršiai cilindriniai, kūginiai, sferiniai, fasoniniai ir plokšti galiniai. Išorinių paviršių tekinimo operacijos vadinamos aptekinimo, vidinių ištekinimo, galinių galinio tekinimo arba nutekinimo. Taip pat gali būti griovelių įpjovimo, detalės atpjovimo (nupjovimo), sriegių įpjovimo (įsriegimo) ir kitos operacijos.
Naudojant specialius įtaisus, šiomis staklėmis galima frezuoti, šlifuoti, pjauti krumplius. Jos pritaikytos ne tik paprastam plienui ir spalvotiesiems metalams, bet ir grudintam plienui bei sunkiai apdirbamiems (nerūdijantiems ir ugniai atspariems) metalams apdirbti.
Tekinimas puikiai tinka tuo atveju, jeigu norite turėti papildomų tikslių ir simetriškų formų gaminyje. Į mus besikreipiantiems dažniausiai yra aktualios metalo tekinimo paslaugos. Praktikoje naudojama daug metalo apdirbimo būdų, tačiau tekinimas išlieka bene populiariausias ir kol kas tai yra vienintelis būdas, kurį taikant galima pagaminti išties originalias gaminius ir detales.
Kaip bus atliekami tekinimo darbai pirmiausia priklauso nuo metalo savybių ir sudėties. Atliekant grubų tekinimą yra įvertinimas įrankio sukimosi greitis bei tekinimo jėga, o atliekant švelnų tekinimą gaminio paviršiaus grubumas, apdorojimo tikslumas ir įrankių tvirtumas.