Pjaustymas lazeriu

Pjaustymas lazeriu tai pjovimas lazerio spinduliu
Pjaustymas lazeriu

Pjaustymas lazeriu tai pjovimas lazerio spinduliu itin lygus pjūvis suteiks galimybę išpjauti net sudėtingiausias formas

Dabartiniu metu pjaustymas lazeriu naudojamas daugumoje pramonės šakų įvairioms technologinėms operacijoms atlikti. Viena iš tokių gamyboje plačiai taikomų operacijų yra metalo pjaustymas lazeriu. Atsiradus galingiems lazeriams, buvo pradėtos pjaustyti įvairios medžiagos, kurias sunku apdirbti tradiciniais pjovimo bei kitais budais. Didžiausias lazerio pjaustymo efektyvumas gaunamas, kai šis procesas taikomas plokščių sudėtingo profilio detalių gamybai, esant didelei jų nomenklatūrai ir vidutiniam partijos dydžiui.

 

Lazerio spindulių ypatybė yra ta, kad metalo paviršių paveikia labai koncentruotas energijos srautas. Todėl lazerio spindulių sufokusuotas srautas, kaip technologinis gamybos įrankis, įvairiuose procesuose, palyginti su tradiciniais apdirbimo būdais, yra kur kas geresnis.

Naudojant lazerinio pjovimo technologiją

 

Lazerio spindulius, sufokusuotus iki dešimtųjų ir tūkstantųjų milimetro dalių, galima naudoti kaip universalų įrankį metalo apdirbimo technologinėms operacijoms atlikti.

 

Didelės koncentracijos ir lengvai valdomas kryptingas šiluminės energijos srautas gali veikti medžiagą lokaliai, dėl to nebūna detalių liekamųjų deformacijų (technologinis procesas pasižymi mažu šilumos poveikiu apdirbamai detalei).
Didelis naudojamų lazerio spindulių naudingumo koeficientas, kartais net 98% lazerio spindulių energijos gali būti perteikta medžiagai – atspindžio koeficientas gali būti labai mažas. Koncentruotu lazerio spindulių srautu galima apdirbti bet kurią šiandien žinomą medžiagą.

 

Veikiant lazerio spinduliais, nėra mechaninio sąlyčio su detale, todėl galima apdirbti ir  trapias ir plonasienes medžiagas. Apdirbant medžiagas lazerio spinduliais, nereikia sudaryti vakumo, nėra rentgeno spinduliuotės Lazeriniai technologiniai procesai nesudėtingi, bet labai našūs.

Turite klausimų? Reikalinga konsultacija? Skambinkite jau dabar !